Kıl Çadırı Tercih etmenizin nedenleri

  • 0

Kıl Çadırı Tercih etmenizin nedenleri

Category : Marka Kıl Çadır

Kıl çadır hava olaylarını içeriye yansıtmayan tek çadır türüdür. Sık dokuma koşulları ve sahip olduğu özel izolasyon nedeni ile kesinlikle dışardaki havayı içeri vermez. Bu özelliği ile çadırın içi kışın sıcak olmakla birlikte yazın serindir. Dolayısı ile klima ihtiyacını ortadan kaldırır. Özel dokusu sayesinde herhangi bir böcek veya haşere gurubunun çadırdan içeri gitmesi mümkün değildir. Sahip olduğu kendine has kokusu nedeni ile böcekler çadırın üstüne bile çıkamaz. Bu özelliği ile güvenli kullanım sağlar.

Çadır içerisinde sürekli hava sirkülâsyonu sağlaması nedeni ile sağlık açısından bir zararı bulunmaz. Çadırlar arasında eskime özelliği göstermeyen belki de tek çadırdır. Dokuma kumaşı asırlar boyu eskimeden kullanılabilir. Yoğun bir ateş veya yakma girişimi olmadığı müddetçe kesinlikle yanıcı değildir. Her koşulda ısıya dayanıklılığı ile güven verir. Kıl çadır bu özellikleri ile dünyada literatüre geçmiştir. Yine sahip olduğu kaliteli yapısı nedeni ile sadece Türkiye değil dünyanın her yerinde tercih edilmektedir.

Kıl Çadırının Su Geçirmeyen Yapısı

Kıl çadır özel olarak üretilen ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan tek çadır türüdür. Yazın yakıcı etkilerinden ve kışın soğuk ayazından koruyucu niteliktedir. Her türlü hava şartına uyun gösteren bu çadır, soğuk kış günlerinde iyice büzülerek olduğundan daha kalın bir hal alır. Bu büzüşmesi ile yağmurlu ve karlı havalarda koruyucu özellik göstermektedir. Özellikle yağmurlu havalarda tek bir damla bile suyu içeri damlatmaz. Üzerine yağan yağmuru kendisi emer ve düzelen hava ile birlikte kuruma özelliği gösterir. Kârlı havanın ayazını içeri vermediği gibi, kârı da dış yüzeyinde tutar ve içeriye karın girmesini engeller.


Leave a Reply